رفتن به محتوای اصلی
x

۴ عضو هیئت علمی دانشکده شیمی در فهرست پژوهشگران ایرانی پر استناد یک درصد دنیا

 

دکتر اصغر غلامی، مدیر پژوهشی دانشگاه صنعتی اصفهان با اعلام این خبر گفت: مؤسسه ISC، آخرین فهرست پژوهشگران ایرانی پر استناد یک درصد برتر جهان در ۲۲ حوزه موضوعی علوم را بر اساس پایگاه شاخص‌های اساسی علم (ESI) در سال ۲۰۲۳ استخراج و پایش نموده است.

وی افزود: سهم دانشگاه‌ صنعتی اصفهان از پژوهشگران ایرانی پر استناد یک درصد برتر جهان 18 پژوهشگر است که از این میان 8 پژوهشگر در حوزه موضوعی کشاورزی، 4 پژوهشگر در حوزه موضوعی شیمی ، 5 پژوهشگر در حوزه مهندسی و 2 پژوهشگر در حوزه چند رشته ای انتخاب شده اند.

معیار انتخاب پژوهشگران در این فهرست، تعداد استنادهای صورت گرفته به تولیدات علمی آن‌ها در پایگاه شاخص‌های اساسی علم (ESI) متعلق به شرکت (WOS) در بازه زمانی ۱۰ساله می‌باشد.

روند ارائه این فهرست بدین‌گونه است که پژوهشگران در هر رشته بر حسب تعداد استنادهایی که دریافت کرده‌اند، مرتب‌سازی و سپس پژوهشگران یک درصد برتر براساس حدود آستانه استنادی ESIبعنوان نخبگان علمی درنظر گرفته شده‌اند.

بر همین اساس پژوهشگرانی که توانسته‌اند فعالیت پژوهشی و تحقیقاتی خود در ده سال اخیر را به بالاترین سطح اعتبار بین‌المللی برساند، در دسته پژوهشگران پر استناد یک درصد دنیا قرار می گیرند.

اسامی این اساتید دانشکده شیمی که در فهرست پژوهشگران ایرانی پر استناد یک درصد دنیا دنیا قرار گرفته اند،  به شرح زیر است.

دکتر علی اصغر انصافی 

دکتر شادپور ملک پور

دکتر بهزاد رضایی

دکتر محمد دیناری

 

poster

 

تحت نظارت وف ایرانی